Stockholms Veteran DM 2009 | |||||||||||||
Omgång 1 | Omgång 2 | Omgång 3 | Semifinal | Final | |||||||||
Matchnr | |||||||||||||
233 | Skarpnäcks AIK | - | Stocksunds IF | 2-1 | Skarpnäcks AIK | 2 | |||||||
Söndag 16 nov | 17.00 | Match nr 249 | |||||||||||
Kärrtorps IP | Onsdag 10 dec 19.30 | Skarpnäcks AIK | 5 | (W-O) | |||||||||
Kärrtorps IP | Match nr 257 | ||||||||||||
234 | Nordia/Bagarmossen | - | Hammarby IF | 2-7 | Hammarby IF | 1 | |||||||
Söndag 30 nov | Fredag 13 feb 19.30 | ||||||||||||
Kärrtorps IP | Skarpnäcks AIK | 3 | |||||||||||
Match nr 261 | |||||||||||||
235 | Lidingö Vikings | - | Örby/Östberga | 7-1 | Lidingö Vikings | 2 | |||||||
Match nr 250 | |||||||||||||
01 feb 21.00 | Bålsta HC | 0 | |||||||||||
Fonder Hallen | |||||||||||||
236 | Bålsta HC | - | Ericsson | 5-2 | Bålsta HC | 6 | |||||||
Onsdag 14 jan | 21.30 | Lördag 21 feb 10.30 | |||||||||||
Bålsta ishall | Hovet | Skarpnäcks AIK | 0 | ||||||||||
Match nr 263 | |||||||||||||
237 | Solna Hockey | - | Tullinge TP | 2-5 | Tullinge TP | 0 | |||||||
Torsdag 16 okt | 21.30 | Match nr 251 | |||||||||||
Solnais | IK Göta | 1 | |||||||||||
Match nr 258 | |||||||||||||
238 | Kringelstan | - | IK Göta | 2-14 | IK Göta | 5 | |||||||
Torsdag 6 nov | 21.30 | Onsdag 11 feb 21.30 | |||||||||||
AXA Sportcenter | Stora Mossens IP | IFK Österåker | 0 | ||||||||||
239 | IFK Österåker | - | Värmdö HC | 5-3 | IFK Österåker | 3 | |||||||
Match nr 252 | |||||||||||||
IFK Österåker | 2 | ||||||||||||
240 | Spånga Hockey | - | Järna Wild Hogs | 6-3 | Spånga Hockey | 2 | |||||||
Söndag 26 okt | 21.30 | ||||||||||||
ITV-hallen | Tisdag 24 mar 19.30 | Väsby IK DM-mä | |||||||||||
Hovet | |||||||||||||
241 | Tyresö HK | - | Vallentuna BK | 1-5 | Vallentuna BK | 0 | |||||||
Match nr 253 | |||||||||||||
Söndag 21 dec 21.00 | X Wings Arlanda | 6 | |||||||||||
Vallentuna ishall | Match nr 259 | ||||||||||||
242 | X Wings Arlanda | - | AIK | 5-4 | X Wings Arlanda | 3 | |||||||
Söndag 9 nov | 21.00 | Söndag 01 feb 20.30 | |||||||||||
Pinbackshallen | Pnbackshallen | X Wings Arlanda | 1 | ||||||||||
Match nr 262 | |||||||||||||
243 | Kallhälls IF | - | Danderyds SK | 5-1 | Kallhälls IF | 3 | |||||||
Onsdag 12 nov | 21.00 | Match nr 254 | |||||||||||
Kallhälls Ishall | Tisdag 20 jan 21.00 | Sollentuna HC | 0 | ||||||||||
Kallhälls Ishall | |||||||||||||
244 | Trångsunds IF | - | Sollentuna HC | 1-2 | Sollentuna HC | 4 | |||||||
Söndag 7 dec | 20.30 | Söndag 15 mar 20.00 | |||||||||||
Stortorp | Pinbackshallen | Väsby IK | 4 | ||||||||||
245 | MB Hockey | - | Nynäshamns IF | 2-5 | Nynäshamns IF | 5 | W-O | ||||||
Torsdag 6 nov | 21.30 | Match nr 255 | |||||||||||
Sätra IP | Nynäshamns IF | 4 | |||||||||||
Match nr 260 | |||||||||||||
246 | Älta IK | - | Huddinge IK | 1-3 | Huddinge IK | 0 | |||||||
Måndag 16 feb 21.30 | |||||||||||||
Vilundahallen | Väsby IK | 6 | |||||||||||
247 | IK Waxholm | - | Saltsjöbadens IF | 8-0 | IK Waxholm | 2 | |||||||
Söndag 16 nov | 20.30 | Match nr 256 | |||||||||||
Sherwoodhallen | Tisdag 03 feb 21.30 | Väsby IK | 12 | ||||||||||
Sherwoodhallen | |||||||||||||
248 | Hanvikens SK | - | Väsby IK | 2-4 | Väsby IK | 5 | |||||||
Torsdag 29 jan | 20.30 | ||||||||||||
Fontanahallen | |||||||||||||
Omgång 1 | Omgång 2 | Omgång 3 | Omgång 4 | Omgång 5 |