STOCKHOLMS VETERANISHOCKEYFÖRBUND | Stockholms Veteranserier 2021-2022 | |||||||||||||||||||||
Uppdaterad 2022-06-18 | ||||||||||||||||||||||
Elitserien | DM 2022 | Elitserien | ||||||||||||||||||||
+35 Division 1 Södra | Dubbelserie | M | V | O | F | GM | IM | +/- | P | WO* | ||||||||||||
+35 Division 1 Norra | Samtliga
omgångar skall vara spelade innan 1 april! Var god planera samtliga matcher i tid! |
Åker/Strängnäs HC | 8 | 8 | 0 | 0 | 56 | - | 15 | 41 | 16 | |||||||||||
+35 Division 2 | Sollentuna HC | 8 | 5 | 1 | 2 | 46 | - | 23 | 23 | 11 | ||||||||||||
+45 Elit | Trångsunds IF | 8 | 3 | 1 | 4 | 23 | - | 42 | -19 | 7 | ||||||||||||
+45 Division 1 Södra | Gnesta IK | 8 | 1 | 1 | 6 | 18 | - | 36 | -18 | 3 | ||||||||||||
+45 Division 1 Norra | AIK Hockey | 8 | 0 | 3 | 5 | 15 | - | 42 | -27 | 3 | 3 | |||||||||||
+50 Elit | Hammarby IF Hockey | Utgått 2022-01-08 | ||||||||||||||||||||
+50 Div 1 | ||||||||||||||||||||||
+55 Elit | ||||||||||||||||||||||
+60 Elit | ||||||||||||||||||||||
+35 Division 1 Södra | +35 Division 1 Norra | |||||||||||||||||||||
M | V | O | F | GM | IM | +/- | P | WO* | M | V | O | F | GM | IM | +/- | P | WO* | |||||
IFK Tumba IK | 7 | 6 | 0 | 1 | 29 | - | 23 | 6 | 12 | Österåker Mariners 1 | 6 | 6 | 0 | 0 | 39 | - | 10 | 29 | 12 | |||
Älta IF | 7 | 5 | 1 | 1 | 29 | - | 18 | 11 | 11 | Järfälla HC | 6 | 5 | 0 | 1 | 25 | - | 21 | 4 | 10 | |||
Järna SK | 7 | 4 | 0 | 3 | 35 | - | 22 | 13 | 8 | Vallentuna Hockey | 6 | 4 | 0 | 2 | 27 | - | 19 | 8 | 8 | |||
Kringelstan Veteran HK | 7 | 3 | 0 | 4 | 21 | - | 24 | -3 | 6 | SDE HF | 6 | 3 | 0 | 3 | 25 | - | 11 | 14 | 6 | |||
Tullinge TP HC | 7 | 2 | 2 | 3 | 23 | - | 28 | -5 | 6 | Lidingö Vikings HC | 6 | 2 | 0 | 4 | 14 | - | 23 | -9 | 4 | |||
Tyresö/Hanvikens SK | 7 | 2 | 1 | 4 | 20 | - | 26 | -6 | 5 | Bålsta HC | 6 | 1 | 0 | 5 | 9 | - | 30 | -21 | 2 | |||
Haninge Anchors HC | 7 | 2 | 0 | 5 | 22 | - | 26 | -4 | 4 | Solna SK | 6 | 0 | 0 | 6 | 7 | - | 32 | -25 | 0 | |||
Boo/Värmdö | 7 | 2 | 0 | 5 | 23 | - | 35 | -12 | 4 | |||||||||||||
+35 Division 2 | +45 Elit | |||||||||||||||||||||
M | V | O | F | GM | IM | +/- | P | WO* | M | V | O | F | GM | IM | +/- | P | WO* | |||||
AC Camelen | 8 | 6 | 0 | 2 | 45 | - | 26 | 19 | 12 | Trångsunds IF | 5 | 5 | 0 | 0 | 36 | - | 2 | 34 | 10 | |||
Järfälla HC 2 | 8 | 5 | 1 | 2 | 35 | - | 28 | 7 | 11 | SDE HF | 5 | 3 | 0 | 2 | 19 | - | 10 | 9 | 6 | |||
Brinken IF | 8 | 4 | 1 | 3 | 31 | - | 26 | 5 | 9 | AIK Hockey | 5 | 3 | 0 | 2 | 20 | - | 13 | 7 | 6 | 1 | ||
Kallhälls IF | 8 | 4 | 1 | 3 | 29 | - | 26 | 3 | 9 | Brinken IF | 5 | 2 | 0 | 3 | 13 | - | 22 | -9 | 4 | |||
Kista HC | 8 | 3 | 3 | 2 | 24 | - | 22 | 2 | 9 | Älta IF | 5 | 2 | 0 | 3 | 11 | - | 27 | -16 | 4 | 1 | ||
Österåker Mariners 2 | 8 | 3 | 2 | 3 | 31 | - | 31 | 0 | 8 | Åker/Strängnäs HC | 5 | 0 | 0 | 5 | 0 | - | 25 | -25 | 0 | 5 | ||
IFK Täby HC | 8 | 3 | 1 | 4 | 34 | - | 36 | -2 | 7 | Väsby Legends | Utgått 2021-11-24 | |||||||||||
Saltsjöbadens IF | 8 | 1 | 3 | 4 | 21 | - | 35 | -14 | 5 | |||||||||||||
IK Waxholm | 8 | 0 | 2 | 6 | 21 | - | 41 | -20 | 2 | |||||||||||||
+45 Division 1 Södra | +45 Division 1 Norra | |||||||||||||||||||||
M | V | O | F | GM | IM | +/- | P | WO* | M | V | O | F | GM | IM | +/- | P | WO* | |||||
Tullinge TP HC | 6 | 5 | 1 | 0 | 48 | - | 14 | 34 | 11 | Österåker Mariners | 6 | 6 | 0 | 0 | 41 | - | 8 | 33 | 12 | |||
Kringelstan Veteran HK | 6 | 3 | 2 | 1 | 33 | - | 18 | 15 | 8 | Kista HC | 6 | 4 | 1 | 1 | 25 | - | 10 | 15 | 9 | |||
Hammarby IF | 6 | 4 | 0 | 2 | 20 | - | 19 | 1 | 8 | Kallhälls IF | 6 | 4 | 0 | 2 | 20 | - | 13 | 7 | 8 | |||
Boo HC | 6 | 3 | 1 | 2 | 34 | - | 26 | 8 | 7 | Vallentuna Hockey | 6 | 3 | 0 | 3 | 21 | - | 19 | 2 | 6 | |||
Tyresö/Hanvikens SK | 6 | 2 | 0 | 4 | 15 | - | 24 | -9 | 4 | X-Wings HC | 6 | 2 | 1 | 3 | 22 | - | 23 | -1 | 5 | |||
Järna SK | 6 | 1 | 0 | 5 | 12 | - | 24 | -12 | 2 | Hässelby Kälvesta HC | 6 | 1 | 0 | 5 | 15 | - | 36 | -21 | 2 | |||
Saltsjöbadens IF | 6 | 1 | 0 | 5 | 14 | - | 51 | -37 | 2 | Solna SK | 6 | 0 | 0 | 6 | 6 | - | 41 | -35 | 0 | |||
Värmdö HC | Utgått 2021-11-22 | |||||||||||||||||||||
+50 Elit | +50 Division 1 | |||||||||||||||||||||
M | V | O | F | GM | IM | +/- | P | WO* | M | V | O | F | GM | IM | +/- | P | WO* | |||||
AIK Hockey | 5 | 4 | 1 | 0 | 31 | - | 8 | 23 | 9 | Tullinge TP HC | 5 | 5 | 0 | 0 | 25 | - | 8 | 17 | 10 | |||
Trångsunds IF | 5 | 3 | 0 | 2 | 19 | - | 14 | 5 | 6 | Kringelstan Veteran HK | 5 | 2 | 2 | 1 | 17 | - | 13 | 4 | 6 | |||
Hammarby IF | 5 | 3 | 0 | 2 | 13 | - | 17 | -4 | 6 | Kista HC | 5 | 2 | 2 | 1 | 14 | - | 14 | 0 | 6 | |||
Älta IF | 5 | 2 | 0 | 3 | 15 | - | 15 | 0 | 4 | AC Camelen | 5 | 2 | 0 | 3 | 15 | - | 17 | -2 | 4 | |||
Sollentuna HC | 5 | 1 | 2 | 2 | 13 | - | 20 | -7 | 4 | Brinken IF | 5 | 0 | 3 | 2 | 10 | - | 22 | -12 | 3 | 1 | ||
Nacka HK | 5 | 0 | 1 | 4 | 7 | - | 24 | -17 | 1 | 1 | SDE HF | 5 | 0 | 1 | 4 | 14 | - | 21 | -7 | 1 | ||
+55 Elit | +60 Elit | |||||||||||||||||||||
Dubbelserie | M | V | O | F | GM | IM | +/- | P | WO* | Dubbelserie | M | V | O | F | GM | IM | +/- | P | WO* | |||
Trångsunds IF | 6 | 4 | 1 | 1 | 20 | - | 12 | 8 | 9 | Örby/Östberga | 4 | 2 | 1 | 1 | 15 | - | 13 | 2 | 5 | |||
SDE HF | 6 | 3 | 2 | 1 | 17 | - | 11 | 6 | 8 | Vallentuna Hockey | 4 | 1 | 2 | 1 | 17 | - | 14 | 3 | 4 | |||
Vallentuna Hockey | 6 | 3 | 1 | 2 | 22 | - | 16 | 6 | 7 | Hammarby IF | 4 | 0 | 3 | 1 | 8 | - | 13 | -5 | 3 | 1 | ||
Hammarby IF | 6 | 0 | 0 | 6 | 9 | - | 29 | -20 | 0 | 2 | AIK Hockey | Utgått 2022-03-15 | ||||||||||
* Antal gånger ett lag har lämnat WO i en serie | Seriekommitté | |||||||||||||||||||||
Tomie Arvert | Sammankallande | |||||||||||||||||||||
Martin Lennbom | ||||||||||||||||||||||
Peter Blomqvist | ||||||||||||||||||||||
Diciplinnämnd | Stockholms Ishockeyförbund | |||||||||||||||||||||